+420 327 515 440 hana.smrckova@cmail.cz

O nás

Podle aktuálních statistik trpí některou formou alergie kolem 40% evropské populace. Kvalitní alergolog je tu od toho, aby těm z Vás, kteří do této významné části pacientů spadají, jak efektivně pomohl od nepříjemných příznaků alergie, tak zmírnil alergický zánět samotný. MUDr. Hana Smrčková, která provozuje vlastní alergologickou ordinaci v Kutné Hoře, se oboru věnuje přes čtyřicet let a má tak bohaté zkušenosti se všemi typy alergických a imunologických onemocnění i se způsoby jejich léčby. Ať už alergickým onemocněním trpíte Vy nebo Vaše děti, chceme Vám vždy nabídnout citlivý a otevřený přístup spojený s pozornou diagnostikou a promyšleným plánem léčby. Dobře víme, jak citelně může onemocnění tohoto typu zasáhnout do každodenního života pacienta, a děláme vše, co je v našich silách, abychom tento zásah minimalizovali.

A s jakými potížemi nás můžete navštívit? Pacienti, kteří nás navštěvují, tak ve většině případů činí na základě doporučení praktického nebo jiného lékaře (pokud podle Vás existují silné náznaky, že alergií trpíte, můžete se do naší ordinace vydat i bez něj). Lékař může získat podezření na alergické onemocnění na základě celé řady různých příznaků. Mezi ty nejčastější patří kožní problémy, jako je kopřivka nebo atopický ekzém, dále silná rýma a slzení očí nebo třeba problémy s trávicím systémem. Nejrozšířenějšími alergeny pak jsou např. pyly, zvířata, plísně, léky nebo hmyzí jed. Konkrétního původce alergie ve většině případů odhalíme pomocí tzv. prick testů. Jde o kožní testy, při nichž se na kůži na předloktí nanášejí koncentrované látky a zjišťuje se, zda proběhne alergická reakce. Jedním z prvních zásadních kroků při léčbě je eliminace všech faktorů, které mohou alergii způsobovat, je-li to možné. Společně s lepší životosprávou to v lehkých případech alergie může stačit k její léčbě – v ostatních případech saháme po speciálních medikamentech.

Naše dlouholetá praxe nám pomáhá přistupovat ke každému vyšetření velmi pečlivě. Nemusíte se bát ani bolestivosti našich vyšetření – žádné z nich není zásadně nepříjemné a my si vždy dáváme pozor, abychom je prováděli nanejvýš ohleduplně. Pokud některým alergologickým nebo imunologickým onemocněním trpíte, neztrácejte čas a objednejte se na prohlídku v naší ordinaci. Těšíme se na setkání s Vámi!